Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám

V nejbližší době

28. 10. 2016 | pátek | 20.00

Barování se Sandrou Novákovou a Filipem Rajmontem
fenomenální večírek / 250 Kč / na sezení
Barování se Sandrou Novákovou a Filipem Rajmontem Vyprodáno


BAROVÁNÍ je originálním projektem Sandry Novákové a Filipa Rajmonta, jenž slaví úspěchy již několik let. Unikátní pořad, během nějž hosté sedí u stolků a užívají si večer s osobnostmi z herecké a hudební branže, si za dobu své existence získal mnoho příznivců právě díky své neopakovatelné atmosféře.

29. 10. 2016 | sobota | 20.00

Burian & Dědeček 2016
200 Kč (předprodej) – 250 Kč (na místě) / na sezení
Burian & Dědeček 2016 Vstupenky


Dvojice písničkářů po letošním úspěšném retro-turné k šestialbu archivních nahrávek ze 70. let představí nyní na společném koncertě svůj současný repertoár.

30. 10. 2016 | neděle | 19.30

Stařenky
country / 170 Kč / na sezení
Stařenky Vstupenky


Snad to již ani není pravda - před čtyřiceti lety Schovanky - dnes Stařenky. Trefný název - co myslíte? Jsme to však stále my - jak by řekl Jára Cimrman - sice trochu zestárlé, ale stále šarmatní.

Po několikaleté pauze jsme se v roce 1995 při příležitosti vydání našich „sebraných“ nahrávek z české televize na CD, opět chopily našich již dávno odložených nástrojů. Bylo třeba, abychom živě zahrály na křtu desky. A šlo to… sice ztuha, ale vystoupení jsme zvládly. A tak jsme si začaly pravidelně jen tak pro sebe doma muzicírovat.

V roce 2003 jsme na naléhání našich věrných příznivců přijaly pozvání skupiny Scarabeus ke společnému vystoupení v Malostranské Besedě, kde jsme před mnoha lety začínaly jako Schovanky. A protože reakce publika byla příznivá, bylo rozhodnuto – budeme zase hrát. Žádné fortissimo, pěkně „piánko“, jak se na náš věk sluší. Jen několik vystoupení ročně. V Praze hrajeme nejčastěji v divadle Na Prádle, v Malostranské Besedě, v hudebním klubu Carpe Diem, v kulturním zařízení Mlejn, v Domě barikádníků (Barča), v Mánesu. Koncertujeme však běžně i mimo Prahu.

Upravily jsme repertoár a ke svým původním „schovankovským“skladbám jsme přidaly mnoho dalších. Nehrajeme dnes již jen bluegrass, rády zabrousíme například do folku nebo blues. Někdy hrajeme jako hostující kapela, jindy je to stejně jako zamlada samostatný celovečerní koncert. Zatím se důsledně držíme zásady hrát pouze na akustické nástroje a ovládáme jich zatím celkem 10. Koncerty si samy uvádíme a nebojíme se na sebe „prásknout“ i to, co většina žen přísně tají, a tak bývá nálada v hledišti i na jevišti velmi příjemná a veselá.

31. 10. 2016 | pondělí | 20.00

Improliga – dobrodružstí divadelní improvizace
akce se koná v rámci projektu Mladostranská beseda / 120 Kč – 80 Kč (studenti) / na sezení
Improliga – dobrodružstí divadelní improvizace Vstupenky


Zápas v improvizaci – Improvizace jako hokejový zápas. Dva týmy hráčů, nesmlouvavý rozhodčí a diváci, kteří hlasují jaký tým se je více zaujal! přijďte fandit, hlasovat, zapískat si na rozhodčího a hlavně vymýšlet témata improvizací. Tento večer bude na divácká témata a jaké bude skóre to záleží na vás:))) Hrají týmy z Improliga.cz

CO JE TO IMPROLIGA?
Improliga je malinko o sportu, ale především o divadle. Dva týmy se navzájem utkávají v improvizacích na divácká témata. Cílem NENÍ navzájem se vyřadit, ale SPOLEČNĚ vytvářet kvalitní improvizaci, mít radost ze hry, moci si kdykoliv zahrát/zaimprovizovat s různými týmy z různých mést. Hráči hrají SPOLU, a ne PROTI SOBĚ. Nestranný hlavní rozhodčí a jeho dva pomocníci dohlížejí na dodržování etických a improvizačních pravidel ustanovených Českou Improvizační ligou – Improligou. Ve hře existuje tajné trojspojenectví obou týmů mezi sebou a diváky, jež tvoří opozici proti přísnému a nesmlouvavému tandemu tří rozhodčích (hlavní a dva pomocní). Jde o hru, chuť improvizovat, naslouchat kolegům z vlastního i opačného týmu a SPOLEČNĚ si zahrát.

1. 11. 2016 | úterý | 21.30

The Odd Gifts – křest alba!
alternative-pop / 150 Kč (předprodej) – 200 Kč (na místě) / na sezení & stání
The Odd Gifts – křest alba! Vstupenky


The Odd Gifts jsou sólovým projektem Ondřeje Galušky, kytaristy, pozounisty, zpěváka a spoluautora písní skupiny eggnoise, s níž nahrál tři alba. Za svou desku ALBUMEN získali eggnoise tři nominace na největších nezávislých hudebních cenách světa Just Plain Folks 2009 Music Awards. Album O.G. and the Odd Gifts, které vyšlo na podzim 2012, bylo pořadem Neon na ČRo Pardubice zařazeno mezi 14 nejlepších desek roku a získalo Harvest Prize na nezávislých hudebních cenách TAIS Awards. Ondřej Galuška je spoluautorem soundtracku k filmu Jana Hřebejka Svatá Čtveřice. Jeho verze písně Tea and Crumpets vyšla na albu Bazarem Proměn: A Tribute to Vladimír Mišík. 30. srpna 2016 vyšlo druhé album projektu nazvané Migrant Songs, na kterém se jako hosté podíleli James Harries, Alasdair Bouch, Justin Lavash, Bijou Camara a další. Naživo v projektu účinkují členové skupiny eggnoise Jaryn Janek, Michael Nosek a Jan Mizler.

2. 11. 2016 | středa | 20.30

Mrakoplaš / hosté: Ivan Hlas a Olin Nejezchleba
folk–rock / 150 Kč / na sezení
Mrakoplaš / hosté: Ivan Hlas a Olin Nejezchleba Vstupenky


Mrakoplaš je skupina pohybující se na pomezí žánrů blues, boogie a folku. Pravidelně ji můžete vídat v pražských klubech Balbínova poetická hospůdka, U Božího mlýna , Blues sklep, a na mnohých letních festivalech. Vystupuje nejen ve své základní sestavě (2 zpěvy, harmonika, kytary, basa, bicí), ale také ve velmi příjemné, komorní formaci s light rytmickou sekcí, která se výborně hodí do nejmenších klubů a na akustická pódia. Tato formace hraje autorskou muziku okořeněnou světově proslulými skladbami, které do svého repertoáru přidává při dlouhých tříhodinových vystoupení.

Inspirován postavou nedostudovaného čaroděje Mrakoplaše z knížek Terryho Pratcheta „Úžasná Zeměplocha“ ji v roce 1995 vytvořil Pavel Lipták, který je zároveň frontmanem a autorem většiny písní. Jeho velmi příjemný, vypravěčský projev je (spolu s pohádkově jemnými příběhy obsaženými v textech) nezaměnitelným poznávacím znamením této skupiny.

3. 11. 2016 | čtvrtek | 20.30

Jan Spálený & ASPM
jazz&blues / 150 Kč / sezení
Jan Spálený & ASPM Vstupenky


Původně folkbluesové Trio léty dospělo a koncem minulého tisíciletí vyzrálo do podoby crossoverového kvintetu. ASPM (Amatérské sdružení profesionálních muzikantů) se pohybuje virtuózně na pomezí žánrů blues, jazz, gumbo, folk a jejich vzájemným dotýkáním si vytváří vlastní nezaměnitelné výrazivo.

Hřídelí ASPM je Jan Spálený – muzikant – vypravěč, který je autorem většiny písní, zpěvákem i hráčem na kornet a piano. Každý další člen ASPM je svébytnou osobností, jejíž význam přesahuje nejen ASPM, ale i příslušný hudební klokot v této zemi: Michael Gera – trubka, křídlovka, Radek Krampl – vibrafon, synthmarimba, hammond, Filip Spálený – kontrabasová tuba, basový trombon, kontrabas, basové kytary s pražci i bez a Filip Jeníček – bicí nástroje, perkuse.

Aktuálně

UZAVŘENÍ POKLADNY – LISTOPAD 2016

Ve dnech 6., 9., 12., 15., 20. a 24. listopadu bude pokladna klubu z organizačních důvodů uzavřena.

Děkujeme za pochopení
Martin Kráľovský

Silvestr v Malostranské besedě

Přátelé, kamarádi.

Vstupenky na silvestrovský koncert s kapelou Blues Session jsou již v prodeji.

Pokud budete chtít být s námi, neváhejte a zakupte si vstupenky buď v síti Ticketstream – link ke vstupenkám naleznete ZDE, nebo zajděte do pokladny Malostranské besedy (otevřeno denně od 16.00).

Těšíme se na vás!
Martin Kráľovský

Předprodej vstupenek – PROSINEC 2016

Předprodej vstupenek na měsíc PROSINEC 2016 bude zahájen 7. listopadu v 16.00.

Martin Kráľovský

Malostranská beseda partnerem mezinárodního projektu The Parliament Of Souls

Joe Lynn Turner (USA), Celeste Buckingham (USA/SK), Ivan Král (CZ), Chantal Poullain (FR), Justin Lavash (UK) a Juwana Jenkins (USA) – to jsou ústřední postavy projektu The Parliament Of Souls, který začátkem listopadu uctí památku Václava Havla. Turner, Buckingham, Poullain a Jenkins při té příležitosti také živě vystoupí na pražském Žofíně 5. listopadu 2016 od 19.00.

Buďte srdečně zváni.
Malostranská beseda

7. 10. – 17. 11. 2016: Jiří Píša

První autorská výstava fotografií Jiřího Píši, který se během posledních tří let na sociální síti Facebook stal pod pseudonymem "Pražský Fotograf" nejsledovanějším českým fotografem. Na výstavě budete mít možnost nahlédnout do známých i méně známých zákoutí historické Prahy a vidět ji aspoň na chvíli očima Jiřího Píši.

Těšíme se na vás!
Tým Galerie Malostranské besedy

ŠKOLA PÍSNIČKOU – volné termíny na PROSINEC

Od září 2016 je v prostorách Galerie Malostranské besedy konat interaktivní zábavně naučné hudební vystoupení ŠKOLA PÍSNIČKOU.

V prosinci máme ještě 3 volné termíný, konkrétně 5., 12. a 19. prosince.
Více se dozvíte ZDE

Těšíme se na vás!
Tým Malostranské besedy

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS EuroZprávy

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Prague Boats

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina EuroZprávy

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2016 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru