Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám
V nejbližší době

V nejbližší době

26. 3. 2017 | neděle | 20.00

VÁCLAV KOUBEK s kapelou + hosté – Dvacet let s kapelou v zádech
150 Kč / na sezení
VÁCLAV KOUBEK s kapelou + hosté – Dvacet let s kapelou v zádech Vstupenky


Koncert osobitého písničkáře, jehož projev je zrovna tak prostý jako vesnická hospoda a zrovna tak hluboký jako duše člověka.

Vystudoval vysokou školu strojní v Liberci. Pracoval pro televizi, jako asistent střihu, u filmu jako asistent režie, prošel řadou divadel a zůstal u svobodného povolání. Jako herec se objevil i v Národním divadle (Zvony) a ve filmu (Keď hviezdy boli červené, Zvířata ve městě, Cesta pustým lesem, Mikola a Mikolko, Co chytneš v žitě, Čert ví proč, Na stojáka aj.). Momentálně vše sloučil do Vesnického klubu Chotěmice, odkud své písně, povídky, pohádky a připravované filmy rozesílá do klubů celé republiky.

"…Václav Koubek je z toho typu kumštýřů, kterým se nežije lehce za žádného režimu a který jednoduše řečeno není „user friendly“, neboli uživatelsky přátelský pro hlavní média a velká publika. Však také spojení skřehotavého hlasu, temperamentní tahací harmoniky a svérázných textů často Koubkovi přinášelo a přináší povrchní osudky z „divnosti“ nebo na druhou stranu stejně tak povrchní poplácávání po zádech od rádoby spřízněných hospodských opilců. Přitom písně, filmy či povídky z Koubkovy dílny prozrazují, že do klubů zavítá přírodně lyrický, chlapsky melancholický, plebejsky kritický, živelně vtipný a především velmi citlivý pozorovatel labyrintu světa i (ráje) srdce…" (Vít Kouřil: Pozoruhodné půlstoletí Václava Koubka)

Kapela: Honza Ponocný nebo David Babka (kytara), Jarda Jeřábek (saxofon), Martin Rychta (bicí)

27. 3. 2017 | pondělí | 20.00

JAN SMIGMATOR & Swinging Q.
swingový večer při svíčkách / 290 Kč / na sezení
JAN SMIGMATOR & Swinging Q. Vyprodáno


Jan Smigmator (*1986) je jazzový a swingový zpěvák, který na hudební scéně 21. století s noblesou sobě vlastní ztělesňuje odkaz swingových králů, jakými byli Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin, Bobby Darin, Mel Tormé, Karel Hála nebo dodnes fantastický zpěvák Tony Bennett!

Jeho hlas, styl, frázování a láska k jazzu a swingu ho dnes řadí mezi přední interprety tohoto žánru v Evropě! V roce 2008 úspěšně absolvoval Pražskou konzervatoř v oboru zpěv na oddělení populární hudby a jazzu ve třídě jazzové zpěvačky Evy Svobodové a muzikálového zpěváka Josefa Štágra. Už v době studií však Jan Smigmator vystupoval v doprovodu předních českých jazzových muzikantů a orchestrů! V roce 2005 se stal sólistou legendárního Orchestru Václava Hybše, s nímž absolvoval více než 250 koncertů po celé České Republice.

V současné době nejčastěji vystupuje se svým doprovodným Swinging Q, komorní formací složenou ze špiček české jazzové scény. (Vladimír Strnad - piano, Jan Greifoner - kontrabas, Ondřej Sluka - bicí nástroje, Markéta Smejkalová - saxofony) Pokud jde o swing velkokapelový, můžete Jana Smigmatora na koncertních pódiích vídat také v doprodu RTV Big Bandu Felixe Slováčka, Golden Big Bandu Petra Soviče, nebo jako častého hosta Orchestru Karla Vlacha, Big Bandu Gustava Broma, B-Side Bandu, Ústřední hudby Armády České republiky a řady regionálních těles. Swingový zpěvák Jan Smigmator má na svém kontě dvě sólová alba, z nichž první - debutové "Swing Is Back" vyšlo v roce 2013 a jeho aktuální album “Time To Swing” na začátku roku 2016. Zatímco debut byl složen především z písní velkého amerického zpěvníku a jednoho vlastního originálu, na albu Time To Swing se už Smigmator představuje i jako zdatný textař a v jednom případě i jako spoluautor hudby. Autorem hudby většiny Smigmatorových písní je jazzový klavírista Dr. Svatopluk F. Smola.

28. 3. 2017 | úterý | 20.30

JAMIE MARSHALL & The Amplified Acoustic Band
200 Kč (předprodej) – 250 (na místě) / na sezení
JAMIE MARSHALL & The Amplified Acoustic Band Vstupenky


The Amplified Acoustic Band je pražská multižánrová hudební skupina s bluesovými kořeny kolem anglického písničkáře, zpěváka a vynikajícího kytaristy Jamieho Marshalla s bohatým autorským i převzatým repertoárem a výrazným aranžérským potenciálem. Jamieho doprovázejí zkušení muzikanti s bohatou hudební minulostí, kteří jsou výraznými personami na české hudební scéně. Celkový zvuk je navíc obohacen o sólový vokální projev Svatky Hlávkové Štěpánkové. The Amplified Acoustic Band vystupuje pravidelně na domácí i evropské klubové a festivalové scéně a v roce 2014 vydavá debutové šestipísňové album „Jamie Marshall´s Amplified Acoustic Band, které je z části autorské. The Amplified Acoustic Band může posluchačům nabídnout nevšední zážitek především díky charismatickému a osobitému zpěvu Jamieho, výborné instrumentaci a spontánnímu projevu muzikantů.

29. 3. 2017 | středa | 20.00

Potlach: Pacfik + Paběrky Marko Čermáka
uvádí Tony Linhart / 150 Kč / na sezení
Potlach: Pacfik + Paběrky Marko Čermáka Vyprodáno


Potlach je tradičním trampským programem, jehož první večer proběhl na scéně Malostranské besedy v roce 1971. Již v jeho premiéře hrála skupina Pacifik, která je dodnes stálicí tohoto programu a nejinak tomu bude i tentokrát.

30. 3. 2017 | čtvrtek | 20.30

Eric Clapton‘s Birthday Concert
Petr Samšuk, Václav Stach & Band / 150 Kč / na sezení
Eric Clapton‘s Birthday Concert Vyprodáno


Nenechte si ujít premiéru dalšího projektu skvělé party muzikantů kolem Petra Samšuka přesně v den 72. narozenin Erica Claptona - mága kytary a atmosféry. Elektrická blues skvěle zahraje i zazpívá nová posila bandu – Vašek Stach – zpěvák a kytarista. Zazní i nádherné balady a největší Claptonovy hity v podání Petra Samšuka a dalších. Nebude chybět řada kontrastů a barev, vokály krásných zpěvaček, dechová sekce, všechno prostě bude tak, jak to má být na pořádné show!
V roce 2016 připravili Petr Samšuk s kapelou recitál k poctě Zuzaně Navarové, Uzený večer pro Petra Kalandru a zejména úspěšný program k 75. narozeninám Boba Dylana, který kromě Prahy odehráli i v Olomouci, Brně a Písku. Další oslava narozenin Boba Dylana bude 23. 5. 2017 v Malostranské besedě.

31. 3. 2017 | pátek | 20.30

Barování se Sandrou Novákovou a Filipem Rajmontem
fenomenální večírek / 250 Kč / na sezení
Barování se Sandrou Novákovou a Filipem Rajmontem Vyprodáno


BAROVÁNÍ je originálním projektem Sandry Novákové a Filipa Rajmonta, jenž slaví úspěchy již několik let. Unikátní pořad, během nějž hosté sedí u stolků a užívají si večer s osobnostmi z herecké a hudební branže, si za dobu své existence získal mnoho příznivců právě díky své neopakovatelné atmosféře.

Příjemný večer s písničkami v podání řady překvapivých hostů – známych i dosud neznámych. Vše v netradiční moderátorské režii Filipa Rajmonta.

1. 4. 2017 | sobota | 17.30

Vernisáž + 38. TURAS Bál
barev plný sál / 200 Kč / trochu sedíme, hodně tančíme
Vernisáž + 38. TURAS Bál Vstupenky

Aktuálně

UZAVŘENÍ POKLADNY – BŘEZEN 2017

Ve dnech 3., 4., 23. a 25. března bude pokladna klubu z organizačních důvodů uzavřena.

Děkujeme za pochopení.
Martin Kráľovský

Předprodej vstupenek – DUBEN 2017

Předprodej vstupenek na měsíc DUBEN 2017 již spuštěn.

Těšíme se na Vás!
Martin Kráľovský

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS EuroZprávy

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Prague Boats

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina EuroZprávy

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2017 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru