Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám

V nejbližší době

27. 9. 2016 | úterý | 20.00

Barbora Mochowa + Kaspar Melichar – dvojkřest!
200 Kč / na sezení
Barbora Mochowa + Kaspar Melichar – dvojkřest! Vstupenky


Barbora Mochowá pokřtí v doprovodu smyčcového Kvintesence Quartet album „Waiting for the White Raven“. Svým moderním písničkářstvím s nádechem exotiky přináší na naši scénu neobvyklé pojetí popu, intimního, naléhavého i magického. Nechte se unést do jedinečného světa této éterické skladatelky, pianistky a krotitelky motýlů!

Kaspar Melichar představí svůj debut „Velká derniéra“. Hudebník a básník Milan Urza a pianista Robert Rajs ze známé kapely První Hoře plují pod vlajkou K+M na vlnách moderně laděného folku okořeněného špetkou elektroniky, hrstí melancholie a snů, ovoněného nadějí a smířením a podtrženého poetickými českými texty. Jejich „secesní folk“ nemíří na první příčky hitparád a neutápí se pod nánosy produkce, ale je potěšením z hudby a slov, je prožitkem a vírou, že ještě je možné zastavit se, zaposlouchat, snít a nechat svět, ať se tam venku dál zběsile žene za svými přeludy.

28. 9. 2016 | středa | 20.00

Potlach: Pacifik + Scarabeus
uvádí Tony Linhart / 150 Kč / na sezení
Potlach: Pacifik + Scarabeus Vstupenky


Potlach je tradičním trampským programem, jehož první večer proběhl na scéně Malostranské besedy v roce 1971. Již v jeho premiéře hrála skupina Pacifik, která je dodnes stálicí tohoto programu a nejinak tomu bude i tentokrát.

29. 9. 2016 | čtvrtek | 20.30

Prokop – Andršt – Hrubý
350 Kč / na sezení
Prokop – Andršt – Hrubý Vstupenky


Koncert Tria lídra kapely Framus Michala Prokopa, nadžánrového kytaristy Luboše Andršta a neméně všestranného houslisty Jana Hrubého. Pro všechny, kteří o hudbě něco vědí, je přichystaný skvělý muzikantský zážitek. Soubor vznikl v roce 1987 a k jeho zvuku a stylu přispěli všichni členové stejným dílem. Písničkový základ je rozšířen Andrštovými zkušenostmi s blues a s jazzrockem i osobitou hrou Jana Hrubého na elektrifikované housle. Ve společné produkci tak vzniká i řada volných instrumentálních ploch. Kapela hraje v dobré formě, koncert má příjemnou civilní atmosféru i zvuk a je z něho cítit radost z bezstarostného muzicírování bez exhibice. Fanoušek si zkrátka může říci, že vše je tak, jak má být.

30. 9. 2016 | pátek | 20.30

Špuntkvaně
půlpunk / 120 Kč / na stání
Špuntkvaně Vstupenky


Mladá pražská kapela Špuntkvaně mísí klasický český punk s rockovými riffy a popovými aranžemi, ale nebojí se ani výletů do odlišných žánrů. Punkové razanci ulevují melodické pasáže, které se místy pohybují na pomezí psychadelických prvků z 60. let minulého století. Šikovně svázané nálady inspirované bluesrockovými melodiemi se spojují s mladým a moderním pojetím hudby. To vše je doplněno česky zpívanými, neotřelými, hravými a poetickými texty. S kapelou často hostují různí muzikanti na dechové nástroje. Velikou předností kapely je energie, která tryská z každého živého vystoupení a přenáší se na většinu diváků.

1. 10. 2016 | sobota | 20.30

Gingerhead – křest debutového EP
200 Kč (předprodej) – 250 Kč (na místě) / na stání
Gingerhead – křest debutového EP Vstupenky


Kapela se slabostí pro zázvor a kvalitní rock/pop/funk, složená z hudebníků které znáte z kapel jako Tata Bojs, Walk Choc Ice, Reskata, Gallery of the Dirt, Jarret nebo Ivan Král band, se konečně rozhodla vydat své debutové EP a navíc se speciálním BONUSEM.

Kdo jsou Gingerhead?
Tato kapela se slabostí pro zázvor vstoupila na kytarovou scénu v první jarní den roku 2016 se svým tanečně laděným singlem Holy Ground, ale to byl jen první střípek z připravovaného EP.
V partě zkušených muzikantů se sešli někdejší kytarista Tata Bojs a výtvarník Maťo Mišík, bývalý kytarista Walk Choc Ice i spolupracovník Ivana Krále a Davida Kollera Luboš Moravec, zpěvačka Eliška Flaková, bývalá členka dívčí rockové party Reskata, která ve své době bodovala v nejedné hudební soutěži a získávala si pozornost u nás i v Evropě, basista Vlasta Klein, který v dávných dobách brázdil české vody s jednou z nejvýraznějších grunge skupin devadesátých let Gallery of the Dirt a v neposlední řadě Tomáš Piala, kterého mohou znát fanoušci skupiny Jarret.

Něco o EP a BONUSU
S kapelou jsme během posledního roku společně napsali téměř 20 písní. Některé písně čekaly v našich šuplících i několik let a některé vznikaly zcela spontánně na společných zkouškách a soustředěních. Po pečlivém výběru jsme se rozhodli, ty nejlepší z nich zachytit na naše debutové EP. Po velmi dobré odezvě na singl Holy Ground jsme opět zvolili spolupráci s naším kamarádem, zkušeným producentem a hudebníkem Pájou Bohatým (studio Sono, Vladimír Mišík a Etc…, Eastpark, Blue Effect), který se ujal mixu a masteringu celého EP a studiového záznamu bonusových materiálů.

Speciální BONUS!
Na poslední chvíli jsme se ještě rozhodli pro jeden výrazný a tak trochu riskantní krok. Zavřít se na den do velkého studia a nahrát několik písní zcela NAŽIVO, bez dotáček a jiných studiových úprav. Zachytit onu živočišnou syrovou energii, kterou spolu zažíváme na koncertech nebo při tvorbě ve zkušebně. Tento ŽIVÝ bonus bude tedy součástí našeho EP.

2. 10. 2016 | neděle | 20.00

JAN SMIGMATOR & Swinging Q.
swingový večer při svíčkách / 350 Kč / na sezení
JAN SMIGMATOR & Swinging Q. Vstupenky

3. 10. 2016 | pondělí | 20.00

JAN SMIGMATOR & Swinging Q.
swingový večer při svíčkách / 350 Kč / na sezení
JAN SMIGMATOR & Swinging Q. Vstupenky

Aktuálně

Koncert kapely BLUE EFFECT ZRUŠEN

Vážení a milí!

Z vážných zdravotních důvodů jsme byli nuceni zrušit koncert kapely Blue Effect, který jsme měli naplánovaný na 27. října 2016.

Omlouváme se za komplikace. Zakoupené vstupenky, prosím, vraťte v místě zakoupení.

Za pochopení děkuje
Martin Kráľovský

VÝSTAVA: SVĚT KRESLÍ HAVLA

Projekt České unie karikaturistů – "Svět kreslí Havla". Oslovili jsme domácí a zahraniční výtvarníky s žádostí o karikaturu našeho prvního polistopadového prezidenta. Jejich výtvaná díla máte nyní možnost shlédnout a posoudit.

7. 9. – 30. 9. 2016 v Malostranské besedě (foyer hudebního klubu).

Těšíme se na Vás!
Česká unie karikaturistů

Předprodej vstupenek – ŘÍJEN 2016

Předprodej vstupenek na měsíc ŘÍJEN 2016 zahájen.

Těšíme se na vás.
Martin Kráľovský

UZAVŘENÍ POKLADNY – ZÁŘÍ 2016

Ve dnech 2., 4., 7., 18. a 25. září bude pokladna klubu z organizačních důvodů uzavřena.

Děkujeme za pochopení
Martin Kráľovský

LETNÍ SCÉNA NA STŘELÁKU

Přátelé, kamarádi!

Na Střeleckém ostrově pořád pokračuje produkce naši letní scény.
Více naleznete na www.letnak.cz.

Těšíme se na vás!
Tým Malostranské besedy

ŠKOLA PÍSNIČKOU v GALERII MALOSTRASNKÉ BESEDY

Od září 2016 se bude v prostorách Galerie Malostranské besedy konat interaktivní zábavně naučné hudební vystoupení ŠKOLA PÍSNIČKOU.

Těšíme se na vás!
Tým Malostranské besedy

Restaurace hledá posilu do kuchyně

Přijmeme do svého mladého kolektivu kuchaře/kuchařku - na úsek teplé a studené kuchyně. Nástup možný ihned. V případě zájmu zašlete svůj životopis (CV) emailem.

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS EuroZprávy

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Prague Boats

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina EuroZprávy

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2016 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru