Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám

V nejbližší době

17. 10. 2018 | středa | 20.00

Křest desky Ondřeje Tůmy / host: Janis Joplin Revival
150 Kč / na stání
Křest desky Ondřeje Tůmy / host: Janis Joplin Revival Vstupenky


Přátelé donutili Ondřeje Tůmu vylézt ze stínu basového komba skupiny Janis Joplin Revival a poslat do světa jeho několik písniček. Na desce se podílelo pár dobrejch muzikantů - Jáchym Bašek (Žáha…), Norbi Kovácz (Trio Ivana Hlase…), Katka Pelíšková (Gaia Mesiah…), Tomáš Makovský (Žáha…), Kuba Doležal a další.

18. 10. 2018 | čtvrtek

klub zadán

klub zadán

19. 10. 2018 | pátek | 19.50

Pilot Study – speciální narozeninový koncert
80 Kč – 120 Kč / na sezení & stání >
Pilot Study – speciální narozeninový koncert Vstupenky


Kapela PILOT STUDY existuje od roku 2009.

Založili ji tři dlouholetí hudební přátelé, Petr Votava (g, bg, keyb), Tomáš Kravka (voc, sax, g) a Ivan Barvínek (ds, perc, g), kteří pro živá vystoupení přibrali baskytaristu Štěpána Votavu.

Cílem PS je hrát poctivou a originální hudbu, která vychází z našich hlav, srdcí, rukou, nohou a osobních zkušeností. Spíš než konkrétní kapely nás ovlivnily různé hudební žánry – hard rock, folk rock, nezávislá kytarová scéna a třeba i progresivní hudba 70. let, zkrátka věci, na kterých jsme vyrůstali.

Debutové album PS, příznačně nazvané The End, vyšlo v roce 2011, o rok později následoval singl Oh God.

Druhé a zatím poslední album pastAhead jsme vydali v roce 2016 na značce SoundYard Records. Posluchači si ho mohou opatřit v e-verzi na hudebních serverech Bontonline, Supraphonline, Apple Music, Google Play, Spotify aj., na svých koncertech nabízíme i limitovanou CD edici.

Rok 2016 byl také rokem personálních změn. Z původní sestavy v PS aktuálně působí Tomáš a Ivan, kteří se obklopili novými muzikanty ze spřízněné kapely Je na malinách a v novém složení směřují hudbu PS k tvrdšímu a plnějšímu rockovému zvuku. První nahrávkou v téhle sestavě je singl Thunderstorm z ledna 2018, který zároveň předznamenává připravované třetí album PS.

20. 10. 2018 | sobota | 20.00

Los Culos – křest alba! / host: Matemato
latino rock / 150 Kč / na stání
Los Culos – křest alba! / host: Matemato Vstupenky


Nová deska Los Culos s názvem Locomotora je konečně tu! Jako obvykle se můžete těšit na pořádnou porci "rocku latino", tedy na latinské rytmy v kombinaci s hutným rockovým zvukem, a též na poněkud střelené texty. Když láska, tak mezi zvířátky! Jak se bránit postrachu jižních krajů, strašlivému slepýši? Co se stane, když se celé příbuzenstvo sejde na zastávce tramvaje? Jak vznikl vesmír? A mohou svět zachránit kuny? To všechno se na křtu v Besedě dozvíte, a čekají i další lákadla – třeba dechová sekce, která s Culos vystoupí vůbec poprvé. Nebo naši milí hosté, dobře známá skupina Matemato. Nebo… ale to nejlepší přece neprozradíme, prostě přijďte a uvidíte.

21. 10. 2018 | neděle | 20.30

Soukup se čte!
autorské čtení / 200 Kč / na sezení
Soukup se čte! Vstupenky


Básník Petr Soukup v autorském čtení svých básní a textů společně s hudebním doprovodem a dalšími hosty.
Petr Soukup vydal již tři sbírky básní a jednu sbírku kresleného humoru. Jeho nejčastějšími tématy jsou láska, sex a příroda. To vše spojuje dosti svérázný smysl pro humor. Návštěvníci Malostranské besedy mohou jeho styl znát již z Barování. V pořadu „Soukup se čte!“ budou odhaleny všechny jeho stránky a zazní také skladby, ke kterým napsal texty.

22. 10. 2018 | pondělí | 20.00

Speciální koncert Karla Gotta
2.490 Kč / na sezení
Speciální koncert Karla Gotta Vyprodáno

23. 10. 2018 | úterý | 20.30

Olin Nejezchleba & KyBaBu
250 Kč (předprodej) – 300 Kč (na místě) / na sezení
Olin Nejezchleba & KyBaBu Vstupenky


Jaroslav Nejezchleba – známý spíše jako Olin Nejezchleba, vyhledávaný po mnoho let jako spolehlivý a zároveň zábavný “sideman” mnoha zpěváků a fronmanů (V. Mišík, I. Hlas, P. Kalandra, P. Skoumal, M. Prokop, Anna K, Čechomor a mnoho dalších) vydal po 7 letech druhé sólové studiové album.

Album s názvem Nečekaná návštěva nabízí 10 nových skladeb, po nimiž je jako výhradní autor podepsaný právě Olin Nejezchleba. Aranžérsky se na albu významně podílel kytarista Norbi Kovács, který se ujal nejen aranží a kytar, baskytary, mandolíny a dalších nástrojů, ale i nahrávacího zařízení a nakonec i mixu alba. Olin Nejezchleba kromě svého milovaného violoncella obsluhoval navíc i violu, housle, baskytaru, mandolu, perkuse a další nástroje, a samozřejmě album nazpíval. Kromě těchto dvou nerozlučných parťáků se na albu objevila i řada hostů – zpěvačky Marta Kubišová (ve skladbě Amerika) a Jana Puterová, hráčka na keltskou harfu Ivana Pokorná, Jiří Zelenka na bicí, Vladimír Pavlíček na housle a whistle, Jakub Zitko na klávesy, syn Olina Josef Nejezchleba s vokály.

Album natočil Olin s věrným kamarádem a kolegou Norbi Kovácsem a výše uvedenými hosty ve studiu Norbikov.

Jaroslav Nejezchleba se narodil 10. ledna 1960 v Kyjově. Vystudoval hru na violoncello na brněnské Státní konzervatoři. V době studií hrával s cimbálovou muzikou Písečan. V roce 1981 odešel do Prahy, kde nastoupil na post baskytaristy ve skupině Marsyas. Odtud přešel k Vladimíru Mišíkovi do Etc…, kde zůstal 18 let do roku 2003. S Vladimírem Mišíkem v té době hrával (a dosud hraje) ve volném akustickém sdružení Čunderground, s Petrem Kalandrou v jeho Blues Session, a spolupracoval s celou řadou dalších hudebních osobností (namátkou Čechomor, Vlasta Redl, Petr Skoumal, Jan Burian, Michal Prokop, Ivan Hlas, Nerez, Jiří Bílý, Anna K., Radůza, Vlasta Třešňák a další).

V současné době hraje v Triu Ivana Hlase, je frontmanem obnovených Blues Session, své moravské kořeny zúročil ve skupině Njorek a občas hostuje s Etc…

Jeho hudební kariéru mapuje výběrové 2CD 25 let v tom…, které v roce 2008 vydalo Indies Happy Trails. V lednu 2010 vydává label 100PROmotion Olinovo první studiové CD s názvem Noční lov.

Aktuálně

Uzavření pokladny – ŘÍJEN 2018

Ve dnech 18. a 22. října bude pokladna klubu uzavřena.

Děkujeme za pochopení.
Martin Kráľovský

Pohádky pro děti v Trick baru

Od října jsme pro vás a vaše děti připravili nedělní pohádky. Přijďte si zpříjemnit neděli divadlem, v krásném prostoru Trickbaru ve druhém patře Malostranské besedy.

Pohádky začínají v 15:00 a startujeme již 7.10.

Těšíme se na vás.
Malostranská beseda

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS J&T Bank

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Prague Boats J&T Bank

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina Radiohouse

Spolupracujeme

Fringe Festival Praha Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2018 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru