Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám

V nejbližší době

1. 8. 2017 | úterý | 21.00

Norbi Kovács
150 Kč / na sezení
Norbi Kovács Vstupenky


Každý, kdo Kovácse viděl někdy hrát, ať už s Ivanem Hlasem, Petrem Skoumalem nebo třeba Máriem Bihárim, dobře ví, že tady žádné přešlechtěnosti a akademická nuda nehrozí.

Kovácsovy skladby jsou vlastně písničky, jen většinou beze slov. Ale toho si vlastně ani nevšimnete. Mají své melodie i jasnou a přehlednou stavbu. A také promyšlená aranžmá.

Nejde o prostředky, na nichž by jen vyniklo ostentativně předváděné technické mistrovství. Skladby vycházejí z klasických kytaristických forem, jako je ragtime, folk, trocha blues, stopy gypsy jazzu i flamenka. Ale je tu i coververze písničky Petroleum lámpa od nejslavnější maďarské kapely Omega, zjevně Kovácsův hřích mládí.

Žádná z nich ale není "hudba jen pro kytaristy". Na to je Norbi Kovács až příliš dobrý muzikant, žádná cvičená opice.

2. 8. 2017 | středa | 21.00

Hm…
150 Kč / na stání
Hm… Vstupenky


Počátky Hm… jsou nejasné a my osobně si je nepamatujeme. Říká se, že první koncert byl v roce 1994 v červenci v kulturní mecce Olbramově u Stříbra. Což by odpovídalo teorii, že nás na skautském táboře v blízkém údolí potoka Kosáče nabádal Markův rádce Líba, ať něco secvičíme. První aktivní zkoušky tedy musely být už v následující zimě roku 1994. V té době skončil Viktor studium na ČVUT, začal chodit na FAMU, a Marek chodil na gymnázium Arabská. Jméno Hm… vymyslel Marek a poprvé jsme ho uvedli na pozvánkách na náš třetí koncert v sále u Piškota na Hanspaulce 10. února 1995.

Hravá hudba, zhudebněná poezie G. Apollinaira, F. Gellnera, P. Kotouše, V. Kremličky, J. Nerudy, J. Ortena, J.A. Rimbauda, A. Sovy, J. Seiferta, F. Šrámka, J. Wolkera, J. Zábrany… Čtyřčlenná skupina s dynamickým rozpětím pianissimo až forte fortissimo. Folk, Rap, šanson, garage, jazz, šraml…

3. 8. 2017 | čtvrtek | 21.00

Vladimír Mišík & Etc…
rock / 350 Kč / na sezení
Vladimír Mišík & Etc… Vstupenky


Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes. Do roku 2007 vydal Vladimír Mišík & ETC… 10 řadových alb a několik dalších kompilací…

4. 8. 2017 | pátek | 21.00

Los Culos
latino rock / 120 Kč / na stání
Los Culos Vstupenky


Jako jedna z mála našich kapel se Los Culos věnují stylu "rock latino". Od coververzí současných hispánských kapel (Los Fabulosos Cadillacs, La Vela Puerca, Bersuit Vergarabat atd.) se postupně dostali k vlastnímu repertoáru, v němž se latinské rytmy pojí s rockovou energií, dynamikou a zvukem. A pokud má člověk to štěstí a rozumí španělským textům, může si k tomu vychutnat lehce střelené příběhy o poněkud asociálních zemědělských dělnících, případně se dozví, jak vypadá korida z pohledu býka nebo jak se bránit postrachu jižních krajin, strašlivým slepýšům. Nedávno Los Culos pokřtili první ryze autorské album Pichona y Pichón, teď dávají dohromady repertoár na další desku. Hrají v pětičlenné sestavě: Roman Casado – zpěv a kytara, Filip Štědrý – kytara, zpěv, Ondřej Špaček – baskytara, Rani Tolimat – cajón a perkuse, Igor Mokroš – bicí.

5. 8. 2017 | sobota

zavřeno
rádi vás uvidíme na Střeleckém ostrově / www.letnak.cz
zavřeno

6. 8. 2017 | neděle

zavřeno
rádi vás uvidíme na Střeleckém ostrově / www.letnak.cz
zavřeno

7. 8. 2017 | pondělí | 20.00

VÁCLAV HRABĚ: BLUES PRO BLÁZNIVOU HOLKU – postbeatnický večer s atmosférou malých divadel 60. let
účinkuje: Mirek Kovářík, J. Pert a V. Prejzek / 150 Kč / na sezení
VÁCLAV HRABĚ: BLUES PRO BLÁZNIVOU HOLKU – postbeatnický večer s atmosférou malých divadel 60. let Vstupenky


Jediný delší prozaický text Václava Hraběte komponovaný během básníkovy vojenské služby v Litoměřicích o vánocích roku 1962. Údobí bohatého generačního vzmachu a publicity nových žánrů, pantomimy, písničkových seancí, prvních diskoték. To vše vstřebává autor do běhu jednoho dne a noci s neočekávanými peripetiemi a průhledem do pražského nočního života oněch let.

Básně vložené do textu vznikaly většinou ve stejné době a některé nesou stejné metaforické vazby k dějové linii. Pořad pro diváky všech věkových kategorií, vizitka „zlatých šedesátých let“ stále živá a umělecky nezpochybnitelná jako vyznání jednoho z největších českých básníků minulého století.

Doprovázeno původní komponovanou hudbou i improvizacemi při interpretaci veršů Václava Hraběte / 1940-1965/, Máchy v texaskách.

Mirek Kovářík interpretuje texty „ve stavu zrodu“, založil expresívní pojetí poezie jako novou kvalitu českého přednesu.

Aktuálně

Koncert Vladimír Mišík & Etc… 30. 8. 2017 ZRUŠEN

Přátelé, kamarádi.

Je nám to velice líto, ale koncert Vladimíra Mišíka & ETC…, který se měl uskutečnit 30. srpna 2017, je bohužel z osobních důvodů zrušen. Nový termín koncertu je 3. srpna 2017 od 21.00.

Zakoupené vstupenky na 30.8., prosím, vraťte je v místě zakoupení.

Bohužel nelze použít vstupenky z 30. srpna na koncert 3. srpna z důvodu číslovaných míst v sále.

Moc děkujeme za pochopení.
Martin Kráľovský

Oficiální vyjádření managementu ke zrušenému koncertu Vladimíra Mišíka 30. srpna

Vážení přátelé!

Vladimír Mišík dostal před několika dny pozvání od své americké větve rodiny na rodinné setkání na přelomu srpna a září. Není možné vynechat tuto jedinečnou příležitost, kdy se může se svými příbuznými potkat a poznat. Z toho důvodu přesouváme koncerty: 30.8. Praha - Malostranská beseda (nový termín 3.8.), 1.9. Bystřice pod Hostýnem (nový termín 3.12.) a 2.9. Velatice (náhradní termín stále hledáme). Předem díky za pochopení.

Za kapelu Etc…
Šimon Kotek

POKLADNA KLUBU – ČERVENEC 2017

Přátelé, kamarádi!

Jelikož bude celý měsíc hudební klub Malostranské besedy uzavřen, bude i otevírací doba pokladny poupravena.

V pokladně se na vás budeme těšit:
17. – 19.7.
(16.00–21.00)

24. – 31.7.
(po–so 16.00–21.00)
(ne 16.00–20.00)

Hezké léto a na viděnou v srpnu!
Martin Kráľovský

ČERVENEC v Besedě ZAVŘENO

Přátelé, kamarádi.

V červenci budeme mít Besedu opět zavřenou. Uklidíme, opravíme, vyvětráme a 1. srpna otevřeme. Srpen bude plný výborné muziky a pokud budete chtít být s námi, zakupte vstupenky a přijďte.
Moc rádi vás uvidíme.

Program na srpen naleznete ZDE.

Hezké léto přeje
Martin Kráľovský

Letní scéna Malostranské besedy

Ač v červenci v Besedě zavřeno, rádi vás uvidíme v tomto měsíce na Střeleckém ostrově, kde jsme i letos pro vás připravili koncerty na Pontonu a několik akcí na Velké scéně.

Více o letní scéně Malostranské besedy na www.letnak.cz.

Těšíme se na vás.
Martin Kráľovský

TRICK BAR ČERVENEC–SRPEN ZAVŘENO

Přátelé, kamarádi.

Trick bar ve 2. patře Malostranské besedy bude po celou dobu letních prázdnin uzavřen.

Rádi vás uvidíme opět 1. září.

Hezké léto přeje
Martin Kráľovský

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS EuroZprávy

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Prague Boats

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina EuroZprávy

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2017 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru