Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám
V nejbližší době

V nejbližší době

15. 9. 2019 | neděle | 19.00

Originální Pražský Synkopický Orchestr
jazz - blues / 100-230 Kč (v předprodeji) 150 -280 Kč (na místě) / sezení a stání
Originální Pražský Synkopický Orchestr Vstupenky


Raný americký jazz a blues z 20. let v nejautentičtějším podání.
Originální pražský synkopický orchestr se vrací na svou mateřskou scénu – do Malostranské Besedy. Ansámbl se zabývá stylovou interpretací raného amerického jazzu a blues 20. let na autentické dobové nástroje. Orchestr byl založen v roce 1974 trumpetistou, pianistou a muzikologem Pavlem Klikarem, předním znalcem a interpretem tohoto žánru. Nově se vedení ujali jeho mladí pokračovatelé Jan Pospíšil a Michael Chomiszak za vydatné pomoci pianisty a spoluzakladatele souboru Jiřího Gilíka.

16. 9. 2019 | pondělí | 20.30

Precedens
rock / 270 Kč (v předprodeji) 300 Kč (na místě) / na stání
Precedens Vstupenky


Precedens
V osmdesátých letech se skupina Precedens stala fenoménem. Debut Doba ledová přinesl zcela originální tvář rockové scény a jistě jej lze nazvat kultovním albem. Na něj úspěšně navázala i alba následující (Věž z Písku, Pompeje, Aurora) videoklipy a koncerty a řada zásadních úspěchů. Post zpěvačky po prvotním období, kdy byl frontmanem Jan Sahara Hedl (např. Tisíc jmen), zastávala nejdéle Bára Basiková. V 90. letech vznikla jako přímé pokračování Precedens skupina Basic Beat (např. Soumrak Bohů) s ještě výraznějším akcentem na Basikovou jako sólistku. Vedoucí Precedens a výhradní autor hudby i textů Martin Němec objevil po Bářině odchodu zpěváka Petra Koláře, který s kapelou nazpíval dvě alba Němcových písní (např. Jsi můj Anděl, Berlínská zeď). K třicátému výročí vzniku Precedens odehrála kapela několik velmi úspěšných koncertů se všemi těmito interprety. Po období krátké „hibernace“, kdy se Němec věnoval své druhé autorské kapele Lili Marlene, přichází nyní Precedens v zásadně omlazené sestavě špičkových hudebníků s ambiciózním koncertním projektem, kterému vévodí fenomenální hlas zpěvačky Ivy Marešové. Zaznějí písně původní i novinky v podání plném energie a špičkové hudební invence. Originalitu Němcových písní, dravou energii kapely a úchvatný zpěv – to vše nabízí současný Precedens.

17. 9. 2019 | úterý | 20.30

NTS trio / host: Michal Skořepa, Sova Smrti
progressive-jazz / 160 Kč (v předprodeji) 200 Kč (na místě) / na sezení a stání
NTS trio / host: Michal Skořepa, Sova Smrti Vstupenky


Volná improvizace, contemporary music, alternativní jazz i bigbeat. Toto trio působí na naší scéně jako zjevení. NTS to sluší především na festivalových scénách, o čemž se mohli přesvědčit návštěvnící i na letošních festivalech v Maďar-sku, německém Zappanale anebo na festivalu v Boskovicích. Jazz ke kávičce od nich rozhodně nečekejte.

Předkapela: Pražské improvizační duo Sova smrti Zvukové hledačství, náhoda jako stavební prvek a spojování zdánlivě nespojitelného. “Je to takový orchestr psychede-lickych banjistů,” říká o jejich hudbě s nadsázkou jeho spolutvůrce Jan Faix.

18. 9. 2019 | středa | 20.30

Hansen + Beat Busters
indie rock / studenti 100 Kč ostatní 150 Kč / na stání
Hansen + Beat Busters Vstupenky


Hrajeme od roku 2016. Za tu dobu jsme odehráli přes 50 koncertů. Naše debutové EP Cheap Joke vzniklo v roce 2018 v Praze pod vedením Standy “Zagashiho” Lenerta. Většinu hudebního materiálu jsme nahráli na jaře 2018 ve studiu Mr. Wombat.

19. 9. 2019 | čtvrtek

Klub zadán

Klub zadán

20. 9. 2019 | pátek | 20.30

Jan Burian Band
rock / 180 Kč / na sezení
Jan Burian Band Vstupenky


Rockový sen stárnoucího muže. Písničkář Jan Burian se čtyřmi dvakrát tak mladými přáteli na přímočaré rockové vlně. Nové písně, plné energie, naléhavosti a imaginace ve starých pestrých obalech od alb Randyho Newmana, Rolling Stones, Iana Duryho, Bruce Springsteena, Toma Waitse a dalších…

Jan Burian - zpěv, melodie a texty
Zdeněk Dočekal - klávesy
Pavel Husa - basová kytara
Kuba Červinka - kytara
Klára Böhmová - bicí

21. 9. 2019 | sobota | 20.30

Good Times Only / Dukla / The Valentines
post-pop / 100/120 Kč (v předprodeji) 120/150 Kč (na místě) / na stání
Good Times Only / Dukla / The Valentines Vstupenky


Good Times Only
Nostalgie a melancholie, ale snad i naděje. Parta sympaťáků, co se umí dostat blízko k vaší duši a odkrývat tam její skryté kouty. K tomu všemu to dovedou dělat v češtině, kterou umí používat v kontextu hudby velice šikovně. Patří tak do stále rozšiřující se enklávy kapel, které obnovují (byť třeba v novém hávu) české "písničkářství".

Dukla
Kluci z pražských Vinohrad hrající kytarovy pop s českými texty. Nostalgicko-romantické naivistické texty ladí s melancholickým zvukem.
Duo doplnili kytarista a bubeník, původní bedroom projekt tak posunuli k plnohodnotnému bigbeatu.

The Valentines
Hradecké trio oscilující mezi estetikou Let’s Dance Davida Bowieho a současným kytarovým popem. Aneb veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech.

Aktuálně

Zrušený koncert

Koncert Ester Kočičkové a Moodycat band 19.9. je bohužel zrušen. Všem se velice omlouváme. Vstupenky prosím vracejte v místě zakoupení. Děkujeme za pochopení.

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS J&T Bank Skupina ČEZ

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Prague Boats J&T Bank

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina Radiohouse

Spolupracujeme

Fringe Festival Praha Sdružení občanů a přátel Malé Strany a HradčanE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2019 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru