Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám

V nejbližší době

25. 5. 2016 | středa | 20.30

Katarzia (SK)
folk-rap / 150 Kč
Katarzia (SK) Vstupenky


Katarzia je Katarína Kubošiová, dvadsaťštyriročná študentka filmovej scenáristiky na VSMU v Bratislave. V roku 2012 začala ako autorka skladať a písať folk-rapové pesničky, postavené hlavne na slovenských textoch reflektujúcich život mladej ženy blúdiacej a opätovne sa nachádzajúcej v treťom tisícročí. Najskôr začala iba neisto hľadať tóny na gitare, dnes má odohratých už okolo 40 koncertov v bratislavských a pražských kluboch, festivaloch po celom Slovensku. Pesničký píše intuitívne, bez znalosti akordov.

26. 5. 2016 | čtvrtek | 20.30

DIV I DED, Lonely Virgin Robots a Crossbros
120 Kč / na stání
DIV I DED, Lonely Virgin Robots a Crossbros Vstupenky


Shoegaze, dreampop, elektropop, indie alternative rock. To vše v jeden večer pod jednou střechou. Zahrají DIV I DED, Lonely Virgin Robots a Crossbros.

Lonely Virgin Robots
Počátkem roku 2012 se pražská hudební scéna rozrostla o nový hudební projekt. Producent Honza Hejl si k oživení svých původně elektronických skladeb přizval kytaristu Ondřeje Hlase a bubeníka Míru Krále. Začalo období několikahodinových zkoušek a implementace živých nástrojů do elektronicky zvukových podkladů. Vznikly první předobrazy skladeb budoucích Lonely Virgin Robots. Taneční rytmy, rockové kytary, chemické zvuky počítače tou dobou zněly zkušebnou nad pražským Crossem.
Původně instrumentální sestava se po několikaměsíčním zkoušení a náročném konkurzu rozrostla o zpěvačku Kristýnu Šiškovou, baskytaristu Martina Režného a za bicími po několika změnách nyní sedí Matyáš Paur. Živá vystoupení obohacuje saxofonista Vítek Bohal a občasný host raper Ivan Hlas junior. Kapela si odbyla koncertní premiéru na festivalu Let it roll 2012 ve Starých Ždánicích u Pardubic. Na podzim roku 2014 jsme si s kapelou udělali radost a natočili ve studiu Just Recording několik písní, díky kterým vzniklo EP Noise.


DIV I DED
Multiinstrumentalista Filip Helštýn a zpěvačka Viktorie Marksová, které naživo doprovází Jakub Zháňal (drums) a Ondřej Mikula (base + VJ + live production), mají kořeny ve Frýdku-Místku a v Ústí nad Labem, odkud se znovu vrací na výsluní český shoegaze. Rozhodně jen nekopírují někdejší hrdiny indie scény (Ecstasy od Saint Theresa), jejich osobité pojetí shoegaze do sebe vstřebalo i prvky melancholického popu či lo-fi folku. Skupina vznikla na konci roku 2013 a už na podzim následujícího roku vydali své debutové album Born To Sleep, které sklidilo velmi pozitivní reakce kritiky, a za které byli nominováni na cenu Vinyla v kategorii Objev roku. V červnu 2015 zpěvačka Viktorie odchází a je nahrazena novou zpěvačkou Sárou Adámkovou. Ke kapele se také přidává na baskytaru Vojtěch Cigler. V září 2015 Sára kapelu opouští a přichází nová zpěvačka Veronika Janošková (Veea).

Crossbros
Prostě CROSSBROS ;-)

27. 5. 2016 | pátek | 19.45

SAJEELA KERSHI: SHALLOW HALAL (GB) / SAJEELA KERSHI: POVRCHNÍ HALAL
komedie, vyprávění / 100–150 Kč
SAJEELA KERSHI: SHALLOW HALAL (GB) / SAJEELA KERSHI: POVRCHNÍ HALAL Vstupenky


Žalostně nevěřící Sajeela už má dost zneužívání Koránu ve jménu terorismu, hrozeb radikálních ateistů a šikany na sociálních sítích. Mohou #hashtagy spasit lidstvo nebo vyvolat Armagedon? Máte potíž pochopit současný bláznivý svět? Uklidněte se a užijte si toto kritikou vychvalované představení.
Vítěz AWA Awards 2015.

„Interaktivní, vděčné a povznášející” ** (Broadway Baby).
„Poučné a vtipné” ** (One4Review).
„Nutí k zamyšlení a hřeje u srdce” ** (Three Weeks).

27. 5. 2016 | pátek | 21.15

BREAK THE MASK (US) / ODHALTE SE
tanec, kabaret / 100–150 Kč
BREAK THE MASK (US) / ODHALTE SE Vstupenky


New York a rok 1928! Mladý fotograf Elwood pozoruje své milostné románky skrze objektiv fotoaparátu. Zdají se být neskutečné. Zbavují se pohodlných lží, aby našly vlastní pravdu. Zvou vás, abyste se odhalili. Kombinace burlesky, zpěvu, tance a vypravování. Odhlate se kombinuje dramatické prvky a pomalu vás přenáší do jiné dimenze a jiné doby. „Skupina jedněch z nejkreativnějších burleskních umělců města New York” (Recenze Bottom´s Dream na wordandfilm.com, 2015).

27. 5. 2016 | pátek | 22.45

MEN WITH COCONUTS (GB) / MUŽI S KOKOSY
improvizace / 100–150 Kč
MEN WITH COCONUTS (GB) / MUŽI S KOKOSY Vstupenky


Muži s kokosy jsou zpět se svou pětihvězdičkovou hudební improvizací. 60 minut improvizovaných her, scének a písní, které vyvrcholí tradičním závěrečným číslem: kompletně improvizovaným muzikálem za doprovodu piána. Nezmeškejte show, kterou vidělo celé Skotsko. Neplánované, nepřipravené a neuvěřitelné!

„Absolutně fantastické… musíte vidět!” * (The List Online).
„Pokud se chcete smát, až budete brečet, jděte se podívat na Muže s kokosy,” (Cabaret Nova).

28. 5. 2016 | sobota | 18.15

THE LONDON GAY MEN’S CHORUS ENSEMBLE (GB)
hudba / 100–150 Kč
THE LONDON GAY MEN’S CHORUS ENSEMBLE (GB) Vstupenky


Po vyprodaném koncertě na Prague pride v loňském roce se The London Gay Men’s Chorus vrací do Prahy v komorním složení. Nesmírně talentovaný šestnáctičlenný sbor vystoupí s výběrem písní ze svého repertoáru za doprovodu klavíru. Sbor funguje již 25 let a za dobu svého účinkování bavil, inspiroval a vzdělával diváky po celém světě v těch nejlepších koncertních síních. Máte unikátní šanci si je poslechnout pouze během tří večerů. Rezervujte si lístky včas, bude vyprodáno!

28. 5. 2016 | sobota | 19.00

AWAKENING, SWEET AND SOUR SENSORY COMPOSITION (GB) / PROCITNUTÍ, SLADKO-KYSELÁ SMYSLOVÁ SOUSTAVA
imerzivní divadlo / 100–150 Kč
AWAKENING, SWEET AND SOUR SENSORY COMPOSITION  (GB) / PROCITNUTÍ, SLADKO-KYSELÁ SMYSLOVÁ SOUSTAVA Vstupenky


Moderní hra o morálce, kde role jsou rozdány, ale příběh se teprve musí zrodit. Každá z částí tohoto intimního představení se zaměřuje na jeden ze smyslů a probouzí ho. Divákům jsou nabízeny různé ingredience, aby si mohli vytvořit svou vlastní sladko-kyselou kompozici. Žádné dva koktejly nechutnají stejně, ale všechny mohou reflektovat současnou společnost v její děsivé kráse.

Všeobjímající představení, které řídíme my, ale tvoříte vy.
„Nezvyklé a zvláštně osvobozující” (Festmag.co.uk).
„Absolutně nečekaná smyslová zkušenost” (Recenze 2015 Edinburgh Fringe Festival).

Aktuálně

Předprodej vstupenek – červen 2016

Předprodej vstupenek na měsíc ČERVEN 2016 spuštěn.

Těšíme se na vás!
Martin Kráľovský

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS EuroZprávy

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Prague Boats

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina EuroZprávy

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2016 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru