Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám

V nejbližší době

19. 11. 2017 | neděle | 19.00

DIVADLO ZASETO: Kajínek
divadelnípředstavení / 200 Kč / na sezení
DIVADLO ZASETO: Kajínek Vstupenky


Divadlo Zaseto představuje vlastní vizi, útěků nejznámějšího vězně Jiřího Kajínka. V divadelní autorské komedii se stejnojmenným názvem, poodhaluje skutečné důvody útěků na svobodu a vykresluje temné pozadí špiček policejních sborů. Kajínkův fiktivní výklad a představy o státním aparátu a vedením procesů.

20. 11. 2017 | pondělí | 20.30

Dobrohošť
150 Kč (předprodej) – 200 Kč (na místě) / na sezení
Dobrohošť Vstupenky


Legendární a osobitá skupina u nás jako jedna z prvních propojila ryzí rock s prvky folklóru a své posluchače naplňuje už léta životabudící energií. Leader kapely Václav Veselý se zpěvákem Andy Seidlem se nyní obklopili mladými hudebníky, natočili mimořádnou novou desku a začínají v předvečer třicátého výročí vzniku Dobrohoště opět koncertovat…

Václav Veselý - kytara, akordeon - kapelník
Jan Veselý - housle
Andy Seidl - zpěv
Jan Brabec - kytara
Martin Bouma - baskytara
Roman Luňáček - bicí
dle okolností s námi jako speciální hosté příležitostně zpívají Šárka Vaculíková, Tomáš Karger, nebo František Segrado.

21. 11. 2017 | úterý | 20.30

Prokop – Andršt – Hrubý
350 Kč / na sezení
Prokop – Andršt – Hrubý Vyprodáno


Koncert Tria lídra kapely Framus Michala Prokopa, nadžánrového kytaristy Luboše Andršta a neméně všestranného houslisty Jana Hrubého. Pro všechny, kteří o hudbě něco vědí, je přichystaný skvělý muzikantský zážitek. Soubor vznikl v roce 1987 a k jeho zvuku a stylu přispěli všichni členové stejným dílem. Písničkový základ je rozšířen Andrštovými zkušenostmi s blues a s jazzrockem i osobitou hrou Jana Hrubého na elektrifikované housle. Ve společné produkci tak vzniká i řada volných instrumentálních ploch. Kapela hraje v dobré formě, koncert má příjemnou civilní atmosféru i zvuk a je z něho cítit radost z bezstarostného muzicírování bez exhibice. Fanoušek si zkrátka může říci, že vše je tak, jak má být.

22. 11. 2017 | středa | 20.30

Vrať se do hrobu – 20 let kapely!
150 Kč / na stání
Vrať se do hrobu – 20 let kapely! Vstupenky


Vrať se do hrobu. Volné sdružení kamarádů inicioval před 14 lety legendární playboy, první frontman kapely Pepa “Mungo” Munzar ve svém podniku,který zároveň fungoval jako galerie. Díky tomu se tam scházela pestrá společnost hudebníků, výtvarníků, textařů, malířů a všech “groupies”,kteří se pohybovali okolo nich a milovali rock’n’roll. Kapela začala příležitostně vystupovat na mejdanech, vernisážích a undergroundových akcích a postupně si budovala repertoár, obec fanoušků iimage. Během pár let se stala vyhledávaným “párty” bandem,který si zvaly firmy /Penthouse, ING, reklamní agentury atp./ i kamarádi podnikatelé na firemní i privátní akce a oslavy. Kapela hostuje na golfových turnajích/Mar. Lázně, Turnaj televizí Nová Amerika/, hrála např.na vernisážích Michaela Rittsteina / 1999-Pražský Hrad, 2009-Hluboká n/Vlt./, gala večerech filmového festivalu Tourfilm v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech, měsíčně v klubu Mánes. K poslechu ik tanci.Kmenovým repertoárem jsou coververze Rolling Stones, díky mocné dechové sekci VSDH hraje i nesmrtelné pecky od Blues Brothers, Roxy Music, George Thorogooda, Rhythm Kings, když dechy odpočívají, burácejí The Who a Credence Clearwater Revival.

23. 11. 2017 | čtvrtek | 20.30

Vrtule 1 – křest alba!
rhythm and funky / 200 Kč / na stání
Vrtule 1 – křest alba! Vstupenky


Pražská kapela Vrtule 1, hrající ve stylu »rhythm and funky«, vznikla v roce 1997 na základech fusion formace Vratiprsty. Ta byla v počátcích 90. let členem okruhu kapel legendárního Junior Klubu na Chmelnici. Po rozpadu této kapely se dva ze zakládajících členů, bratři Jose a Daniel, rozhodli vrátit k původnímu záměru kapely, tedy hrát hudbu s prvky funky a jazzu, na kterou se dá tancovat, a okořeněnou osobitými českými texty. Takto založená, a čím dál lépe a radostněji roztočená Vrtule 1 dnes hraje v obsazení:

zpěv a sax - Daniel Flek (autor textů)
baskytara - Jose F. Flek (autor hudby)
zpěv a kytara - Petr Skočdopole (bratranec)
klávesy - Petr Svatoš
bicí - Jan Švamberg
zpěv a perkuse - Jan Kroupa
trombón - Daniel Flek ml.

První koncert byl v dubnu 1997 v Praze. Po dvou letech pravidelného koncertování zejména v hlavním městě kapela natočila své první vlastnoruční CD nesoucí název Žaba podle titulní písně. Album se na dlouho uchytilo ve vysílání prestižního Radia 1. Posledním výrazným počinem pak je vydání CD Otazník a Klacek v listopadu 2011. Na podzim 2017 se chystá vydání dalšího CD spolu s oslavou 20 let trvání kapely.

24. 11. 2017 | pátek | 19.00

Hudba z Marzu
rock–pop / 150 Kč
Hudba z Marzu Vstupenky


Začátky kapaly spadají do r.2005 - vznikla jako sešlost kamarádů, kteří mají rádi muziku všech žánrů a hrají pro potěšení těch, kteří je vydrží poslouchat.

Od začátku hrajeme ve stejné sestavě - kytara,zpěv Mirek Martinů-Šuplík, kytara,harmonika,zpěv Borek Mudroch-Macoun,basa Honza Pikart-Pikoš, bicí,zpěv,obsluha veškeré techniky Tomáš Hlaváč-Bába, klávesy Vojta Havlas (ten co hlídá tóny). Příležitostně si s námi zahudlá Milan Fikar-Fiki (housle), rytmiku posiluje Martin Janouch-Matěj.

25. 11. 2017 | sobota | 19.00

Festival DEN FLAMENCA: Ponte Pardo (SK)
flamenco nuevo / 250 Kč / na sezení
Festival DEN FLAMENCA: Ponte Pardo (SK) Vstupenky


Ponte Pardo je bratislavská flamenková kapela orientující se na nový styl flamenka „flamenco nuevo“. Reperotár kapely tvoří vlastní tvorba, zaranžované populární písně, zaranžované skladby mistrů jako Paco de Lucia, Vicente Amigo, Gerardo Nuňez, Camarón, taktéž různé hudební kompozice k tanečním choreografiím.

Aktuálně

Změna termínu koncertu JANANAS

Vážení přátelé.

Velice se Vám omlouváme, ale koncert JANANASU, který se měl uskutečnit 21. prosince 2017 u nás v Malostranské besedě, je bohužel z rodinných důvodů jednoho z členů kapely, zrušen.

I když jsme společně s kapelou našli nový termín 18. prosince, vstupenky na koncert 21.12., , je nutné vrátit v místě zakoupení a pak si koupit nové na nový termín.

Moc se omlouváme za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení.

S úctou
Martin Kráľovský

Koncert Olina Nejezchleby přesunut ze 4. na 3. ledna 2018

Vážení přátelé.

Velice se Vám omlouváme, ale koncert Olina Nejezcheby, který se měl uskutečnit 4. ledna 2018 u nás v Malostranské besedě, je bohužel z organizačních důvodů zrušen.

I když jsme společně s Olinem našli nový termín 3. ledna, vstupenky na koncert 4.1., je nutné vrátit v místě zakoupení a pak si koupit nové na nový termín.

Moc se omlouváme za způsobené komplikace a děkujeme za pochopení.

S úctou
Martin Kráľovský

UZAVŘENÍ POKLADNY – LISTOPAD 2017

Ve dnech 24. a 29. listopadu bude pokladna klubu z organizačních důvodů uzavřena.

Děkujeme za pochopení.
Martin Kráľovský

AG FLEK – ZRUŠENO !

Vážení a milí.

Velice se omlouváme, ale koncert kapely AG Flek, který byl naplánován na pondělí 27. listopadu 2017 je ze strany účinkujícho zrušen.

Zakoupené vstupenky vraťte, prosím, v místě zakoupení.

Omlouváme se za způsobené komplikace.

Martin Kráľovský

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Prague Boats

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina Radiohouse

Spolupracujeme

Hudební klub Blues sklep Fringe Festival Praha United Island of Prague Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2017 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru