Hudební a divadelní klub Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku: B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

rezervace
napište nám

V nejbližší době

22. 3. 2018 | čtvrtek | 17.17

X. KONFERENCI KAMPA - MALÁ STRANA - STŘED SVĚTA na téma: JAKÝ CHCEME NÁŠ STŘED SVĚTA?
moderuje: Olga Sozanská
X. KONFERENCI KAMPA - MALÁ STRANA - STŘED SVĚTA na téma:  JAKÝ CHCEME NÁŠ STŘED SVĚTA? Dobrovolné


Zveme na Konferenci KMSSS, opakovaně konanou pro povzbuzení a „zviditelnění“ středu Prahy. Setkání historiků, umělců, spisovatelů, politiků (zastupitelů), spolků ale především občanů, které je každoročně zaměřeno na ochranu historického území, genia loci Prahy 1, Kampy a Malé Strany především. Z programu Konference je vidět rozsah i zájem významných osobností pomoci tomuto úkolu, který společně celoročně prosazují četné kluby, spolky, společnosti i jednotlivci.

Úvod + pozvání na Happening Kampa Střed Světa v parku 7. dubna…
J. Kučera st, M. Kotas, J. Smetana
K. Bečková: Fake News o Juditině věži a jak je to doopravdy.
M. Čakrt: Hledání středu světa: Nesnadná rivalita.
T. Sedláček: Střed středů
P. Kučera: Střed světa a všechny jeho oběžnice
O. Lomová: Kampa Natura IV.-X…
J. Kábele: Střed světů v nás – Kampa jako příklad ?
P. Novotný: Pozdrav spolku Přátel Petrské čtvrti
J. Sedmík: Bordel v centru Prahy
J. Hůlek: Co se středem světa na Kampě - úvaha řimsologická 

Ke zdravicím + diskusi se hlásí: V. Hampl, zastupitelé P 1, zástupci spolků a klubů R. Händl, T. Oliva, J. Titlbachová, M. Zenkl, J. Kučera jun …

Od 19:19 zahrají i k tanci: Muzikanti z Kampy (15 let založení)

23. 3. 2018 | pátek

klub zadán

klub zadán

24. 3. 2018 | sobota

klub zadán

klub zadán

25. 3. 2018 | neděle | 19.00

Kytarový koncert k poctě Paca de Lucía (homenaje a Paco de Lucía)
250 Kč / na sezení
Kytarový koncert k poctě Paca de Lucía  (homenaje a Paco de Lucía) Vyprodáno


25. února 2014 flamenkový svět opustil legendární kytarista a skladatel Paco de Lucía. Pojďte si společně s námi zavzpomínat na tuto osobnost, která změnila flamenkový žánr a mnohým z nás do něj otevřela dveře.
Jak jinak zavzpomínat na kytarového mága než kytarovým koncertem. Náš nejlepší flamenkový kytarista Morenito de Triana si letos přizval několik významných hostů. V repertoáru koncertu pochopitelně nebudou chybět slavné Pacovy skladby.
Během koncertu proběhne projekce z Pacova života a jeho tvorby.

Účinkující:
Morenito de Triana (SK) / kytara, zpěv
Dario Piga (IT) / kytara
Michael Cába (CZ) / cajon, perkuse
Mateo Garriga (CZ) / cajon, potlesky
Hana Iridiani (CZ / zpěv, potesky
Arturo Soriano / saxofon, příčná flétna

Slovo o Pacovi
Byl to vynikající kytarový virtuóz, některými odborníky považovaný za nejlepšího kytarového interpreta flamenka všech dob. Působil také jako jazzový a klasický kytarista a byl, mimo jiné, také znám jakožto velký obdivovatel a propagátor španělského hudebního skladatele Manuela de Fally.
Flamenco obohatil o perkusivní hudební nástroj cajón.
Na kytaru hrál už od svých pěti let. Profesionálním kytaristou se stal z otcova popudu už v 11 letech. Nejprve vystupoval se svým bratrem Pepém, teprve později se dal na sólovou dráhu. Legendární dvojici stvořil s flamenkovým zpěvákem Camaronem de la Isla. Čeští diváci měli možnost ho vidět ve filmech Carlose Saury “Carmen”, “Flamenco” nebo “Flamenco, Flamenco”. V České republice koncertoval několikrát, naposledy v roce 2013 na flamenkovém festivalu v Olomouci.

26. 3. 2018 | pondělí | 20.00

Circus Ponorka
nu–folk / 200 Kč / na sezení
Circus Ponorka Vstupenky


Efekty, dva mikrofony, kytara, hravost, improvizace, chytlavé melodie, dokonalá interakce s publikem. Výčet základních charakteristik Honzy Ponocného, principála svého jedinečného a jednočlenného “cirkusu”. One-man show, která nemá na hudebním poli obdoby. Hudební osobnost s širokým záběrem, která baví nejen své příznivce během svých vystoupení, ale také studiový hráč na kytaru, vyhledávaný producent a autor divadelní a filmové hudby.

Když půjdete na koncert projektu Circus Ponorka, asi budete na první pohled šokováni. Na podium příjde jediný člověk s akustickou kytarou a začnou se dít věci. Během chvilky za pomoci elektronických ,,mašinek‘‘ a dvou mikrofonů poskládá zvuk celé kapely ve které nechybějí bicí, basa, několik kytarových partů a dokonce pěvecký sbor. Honza Ponocný je muzikant s bezmála dvacetiletou profesionální zkušeností, který se pokusil zkusit to jinak a stal se tak jednou z nejzajímavějších hudebních událostí poslední doby. Je neuvěřitelné, jak může jednočlenná kapela znít.

Honza Ponocný složil hudbu k několika celovečerním filmům, například pro Alici Nellis už komponoval hudbu pro její snímky : Perfect Days (2011). Předtím složil muziku i k filmu Mamas & Papas (2010), za kterou získal nominaci na Českého lva, a nominace nakonec neminula ani Honzovu hudbu k filmu Revival, kde si i zahrál v okouzlující roli slepého bubeníka (2013). Jeho hudbu jste mohli v poslední době slyšet i v novém filmu Alice Nellis Andělé (2014), anebo třeba ve hře Audience, kterou uvádí Národni divadlo. Pod jménem Circus Ponorka vydal tři úspěšná alba u firmy Faust records, jeho písně má v repertoáru spousta interpretů, od popových jako například Ewa Farna nebo Aneta Langerová až po rockové nebo alternativní.
Honza Ponocný se jako kytarista podílel na více než 60 -ti CD, produkoval několik platinových CD pro firmu Universal, má za sebou spolupráci s řadou špičkových hudebníků např. Steve Walsh , Jean Couture , John Riley , Ivan Kral atd….. Kromě projektu Circus Ponorka můžete vidět Honzu Ponocného už 17 let i jako kytaristu Mekyho Žbirky.

27. 3. 2018 | úterý | 20.00

Žalman & Spol.
folk / 250 Kč / na sezení
Žalman & Spol. Vyprodáno


Pavel Lohonka – nestor folkové hudby, který se na českých a přilehlých scénách pohybuje už čtyři desetiletí. Bývalý člen skupiny Minnesengři, od roku 1982 vedoucí vlastního sdružení Žalman & Spol. Autor několika stovek písní, básní, pohádek a filmových scénářů. Jeho hudební tvorba je rozeseta na bezmála padesáti titulech (albech skupin Minnesengři, Žalman a spol. a různých samplerech), kromě skupiny Nezmaři jeho písně hrají (a nahrávají) např. skupiny Stopa, Madalen, Jaroslav Lenk, Vlasta Redl, Slávek Janoušek a Věra Martinová.

28. 3. 2018 | středa | 20.30

Eric Clapton‘s Birthday Concert
Petr Samšuk, Pavel Jartym & Sam’s Band / 150 Kč / na sezení
Eric Clapton‘s Birthday Concert Vstupenky


Další provedení velkého „narozeninového“ koncertu na počest Erica Claptona - mága kytary a atmosféry. Nebudou chybět ty nejkrásnější Claptonovy písně, řada kontrastů a barev, vokály krásných zpěvaček, dechová sekce, všechno prostě bude tak, jak to má být na pořádné show!

Premiérově zazněl tento program ve vyprodané Malostranské besedě přesně v den Claptonových 72. narozenin - 30. 3. 2017.
Petr Samšuk s kapelou mají v repertoáru i úspěšný program k 75. narozeninám Boba Dylana, který zahráli opakovaně v Praze, ale i v Olomouci, Brně a Písku a se kterým se vracejí k jedinému provedení v roce 2018 do Malostranské Besedy, a to dne 22.5. Jste zváni

Aktuálně

22. 4. 2018 Divadlo Zaseto: Kajínek – ZRUŠENO !

Velice se omlouváme, ale představení divadla Zaseto Kajínek, které bylo naplánováno na neděli 22. dubna 2018 je ze strany účinkujícho zrušeno.

Zakoupené vstupenky vraťte, prosím, v místě zakoupení.

Omlouváme se za způsobené komplikace.

Martin Kráľovský

UZAVŘENÍ POKLADNY – BŘEZEN 2018

Přátelé, kamarádi!

Ve dnech 2., 8., 22., 23. a 24. března bude pokladna klubu z organizačních důvodů uzavřena.

Děkujeme za pochopení.
Martin Kráľovský

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS

Partneři klubu

Stock Plzeň-Božkov M.S.A. production s.r.o. Agentura Delta – grafika, tisk, výroba reklamy PPS Prague Boats

Mediální partneři

Beat Radio Country radio Český rozhlas Regina Radiohouse

Spolupracujeme

Fringe Festival Praha Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Ája Dvořáčková – Photo & GraphicE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2018 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru