Videokavárna Trick Bar Malostranská beseda

Malostranská beseda a.s.
Malostranské náměstí 35/21
118 00 Praha 1

IČO: 27953921
DIČ: CZ27953921

Zapsána v obchodním rejstříku:
B 12306 vedená u Městského soudu v Praze

napište nám
Září 2019

Září 2019

4. 9. 2019 | středa | 19.00

Kačer a Venclík uvádějí: Herci (V. Venclík - hra o starych hercich)
večer čteného divadla / 100 Kč
Kačer a Venclík uvádějí: Herci (V. Venclík - hra o starych hercich)

11. 9. 2019 | středa | 19.00

Filmový klub Vlastimila Venclíka: Proces (D. H. Jones podle Kafky)
kino / zdarma
Filmový klub Vlastimila Venclíka: Proces (D. H. Jones podle Kafky)


Josef K. se jednoho dne probudí ve svém bytě za přítomnosti dvou cizích mužů, kteří mu oznámí, že je zatčen. Nikdo mu neřekne, z čeho je obviněn a proč mu nakonec i přes neznámé obvinění dovolí žít na svobodě. Josef K. se snaží záhadu svého nesmyslného zatčení vysvětlit, ale když je opravdu pozván k procesu, ukáže se všechno jako mnohem závažnější a absurdnější, než si vůbec odvážil pomyslet … Film byl natočen podle nedokončeného románu Franze Kafky Proces, a zahráli si v něm i čeští herci.

18. 9. 2019 | středa | 19.00

Kačer a Venclík uvádějí : Černý mnich
A. P. Čechov - mysticka povídka o fantastických momentech v lidském vědomí / večer čteného divadla / 100 Kč
Kačer a Venclík uvádějí : Černý mnich

25. 9. 2019 | středa | 19.00

Filmový klub Vlastimila Venclíka : Alfréde, Alfréde (P. Germi)
kino / zdarma
Filmový klub Vlastimila Venclíka : Alfréde, Alfréde (P. Germi)


Alfrédovi vlastně ani nic moc nechybělo. Měl dobrou práci v bance, veselého přítele, s kterým vyrážel v neděli na hory a občas na večeři, a doma klid s tatínkem, který umí báječně vařit. Jenže tak už je to na světě zařízeno, že ženské půvaby probudí třeba i mrtvého, takže ani plachý Alfréd (ve vynikajícím podání Dustina Hoffmana) nezůstal ušetřen. Jak by také ne. Půvaby Marie Rosy (v podání Stefanie Sandrelliové) jsou nevšední a když taková dívka projeví zájem o někoho, kdo si netroufá ji ani oslovit, je neštěstí hotové… Zkušený italský režisér a herec Pietro Germi, z jehož bohaté filmografie známe především "Rozvod po italsku" s Marcellem Mastroianim a "Svedená a opuštěná" se Stefanií Sandrelliovou, jež je ostatně hvězdou většiny Germiho úspěšných komedií, natočil film "Alfréde, Alfréde!" v roce 1972, tři roky před svou smrtí. Poslední komedii Moji přátelé už natočit nestihl a režii za něj musel převzít Mario Monicelli. Jako v obou zmiňovaných komediích, i v této poslední jde o věčné vztahy mezi mužem a ženou, v nichž nikdy nenastane klid zbraní, protože jinak by bylo po lidském rodu veta. Ale překážky, předsudky a všelijaké instituce, které si vymysleli sami lidé, aby si tento věčný boj ještě více zkomplikovali, stojí za trochu nadhledu a pousmání. A to je žánr, který Germi umí dokonale. V tomto případě za vydatné pomoci Dustina Hoffmana a Stefanie Sandrelliové v hlavních rolích.

30. 9. 2019 | pondělí | 19.00

Zelené peří
poezie nezavedených autorů - uvádí Mirek Kovářík / 60 - 100 Kč
Zelené peří


Zelené peří“ – poezie nezavedených autorů
uvádí Mirek Kovářík, spoluúčinkuje Radek Bláha
Legendární pořad Zelené peří, který objevuje literární talenty, založil Mirek Kovářík v roce 1976. Sloužil tenkrát ve studiu Rubín jako jedinečná platforma pro mladou poezii . Dosáhl 230 repríz. K dvousté repríze vydala Mladá fronta v roce 1987 almanach „Zelené peří“ s poezií autorů, kteří začínali na klubovém podiu v Rubínu psát svoji literární historii.
Po osmnáctileté rozhlasové éře / 1993-2011 / se vrátil na klubové jeviště v Malostranské besedě - sál TRICKBARU / 2.patro/ jako pravidelná literárněkritická seance každé poslední pondělí v měsíci:
Matěj Ovsík /2002/:

Pražský student, podílník klubových autorských čtení poezie i prózy . První básně napsal jako pocitové ozvěny poetik inspirativních autorů: „…zlom nastal, když se mi dostala do ruky knížečka Východ Slunce od neznámého českého autora Jaromíra Rašína z roku 1928. Je to povídka, ale má v sobě zahrnuty dvě básně. A ty mne učarovaly…“ Po roční přestávce vrací se do Zeleného peří jako básník osobitého formálního i tematického zázemí, originální jsou jeho litanicky pojednané sondy do života běhu současného světa.

Hedvika Šlápotová /1975 /
narozena v západních Čechách u Karlových Varů, kde jí učarovaly hory a sníh a kam se občas vrací načerpat energii. V sedmi letech přestěhována s celou rodinou na jižní Moravu. Teplý jih probudí v ní emoce a city, které zpočátku z nešťastné lásky a později pozorováním svého okolí ve vztahu k sobě samé vkládá do básní. V současnosti pracuje jako pedagog volného času, učí hru na zobcovou a příčnou flétnu. Zpívá a hraje v jazzových seskupeních Jazz Archiv a Jazzy Cats. Žije v Brně, je vdaná, má dvě děti. Miluje jazz, léto, květiny a kočky…: „Vždy mám pocit, že slova přicházejí sama od sebe jako déšť nebo vítr. Málokdy se jsem si sedla k papíru a řekla si, teď něco napíšu. Cítím, že je to pro mne velmi důležité a očistné. Jako kdyby vykvetla květina a zavoněla nebo přišla bouřka a pročistila tmavé nebe, aby bylo znovu čisté…Věřím, že mé básně mohou být stejně očistné či osvěžující i pro ostatní… V 9o.letech v Experimentálním studiu v Divadle Husa na Provázku po prvé představila své básně v brněnském vydání Zeleného peří.

Vladimír Stibor / 1959/
V Zeleném peří měl premiéru v Rubínu ještě před rokem 1989, kontakt s ním nikdy nepřerušil. Vydal dvě desítky sbírek poezie, podílel se na vzniku deseti básnických almanachů jako editor i autorsky. O rodném kraji Sedlčanska a Petrovicka vydal několik sborníků. Je autorem tří knížek drobných próz. Od roku 2002 členem Obce spisovatelů. Jeho manželka Alena Stiborová je ilustrátorkou většiny jeho knih. Sadu básní vybral z nejnovější sbírky Dům u tekoucích vod.

Aktuálně

Pohádky pro děti

Nedělní pohádky pokračují až do Velikonoc
Divadla začínají v 15:00
Sledujte program

Těšíme se na vás.
Malostranská beseda

Trick bar i na FACEBOOKU

Pokud se o nás budete chtít vědět víc a připojit se k nám i přes sociální síť, využijte náš facebookový profil

Trick Bar

Změna provozní doby

Vážení hosté Trick baru,

od 1. 9. 2016 došlo ke změně provozní doby. Prostory budou otevřeny po předchozí rezervaci na telefonním čísle 603 153 440 nebo emailu tesarek@malostranska-beseda.cz.

Dále dle měsíčního programu, který naleznete na www.malostranska-beseda.cz.

K posezení mimo tyto dny můžete využít naši kavárnu, restauraci nebo pivnici.

Děkujeme za pochopení.
Tým Trick baru

Videokavárna Trick Bar

Trick Bar
Program
Fotogalerie
Nápojový lístek
Catering
Technické vybavení
Kontaktujte nás

Generální partner Malostranské besedy

Conseq

Hlavní partner Malostranské besedy

Media Channel

Partneři Malostranské besedy

Praha 1 Magistrát hlavního města Prahy Advokacie Praha PPS J&T Bank Skupina ČEZE-mailový věstník

Aktuální informace o dění v Malostranské besedě na Váš e-mail —

Odkazy na webu

Ticketstream Facebook

Kontakt

© 2019 Malostranská beseda, a. s.

Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1
info@malostranska-beseda.cz

^ nahoru